Likier z oreo
Likier z oreo
Nadeszła sobota. Można spokojnie się odchamić, zrobić sobie drinka, przycupnąć na kanapie i zrelaksować ze znajomymi czy przy ulubionej muzyce. Samo siedzenie niektórym może nie wystarczyć, ponieważ ich procentowy poziom zużycia wewnętrznej baterii wymaga doładowania procentami. I tutaj z odsieczą przybywam ja. Dla strudzonych prozą codzienności stworzyłem bardzo prosty, bo składający się z zaledwie 3 prostych składników, likier z oreo. Jeśli w sobotnie popołudnie wracasz po całym tygodniu ciężkiej pracy, na pewno nie masz ochoty poszukiwać w sklepie pierdyliarda składników i wydawać na nie krocie. Te do likieru znajdziesz w większości sklepów spożywczych. Nawet u mnie, w lokalnym „Koguciku”, znalazłem je wszystkie (a sklep jest mały).
Ja w przepisie użyłem naszej czystej, krajowej wódy. Swoją drogą wóda to jakby nie patrzeć wiele się od wody nie różni. Barwa ta sama, pisownia zbliżona. Wystarczy wyłączyć polskie znaki i można postawić znak równości między nimi 😉 Wracając do procentów użytych to równie dobrze sprawdzą się wódki smakowe lub, dla koneserów, spirytus.
Jeśli jesteś fanem zdrowego odżywiania (pomijamy procenty w imię zasady, że wóda = woda), to oreo sklepowe możesz zastąpić tym domowej roboty lub czymś zupełnie innym. Pamiętaj jednak, że tutaj chodzi o prostotę.
Dla osób, które nie przepadają za smakiem mleczka kokosowego, które jest tutaj mocno wyczuwalne polecam zamienienie go, mp. na mleko migdałowe, ryżowe czy jakiekolwiek inne. Likier i tak wyjdzie pyszny.
Składniki
- 1 paczka ciastek oreo (ok. 150 g)
- 250 ml wódki (lub spirytusu, wódki smakowej)
- 200 ml mleka kokosowego z puszki (lub mleka migdałowego/ryżowego)
Przygotowanie
- Pokrusz ciastka oreo razem z nadzieniem na drobne kawałki (nie muszą być na pył – mogą zostać większe fragmenty).
- Przełóż do słoika lub butelki wszystkie pokruszone ciastka.
- Zalej wódką, zakręć i dobrze wstrząśnij.
- Odstaw w ciemne miejsce na 3-5 dni, codziennie potrząsając słoikiem.
- Przecedź przez gazę lub gęste sitko, żeby pozbyć się kawałków ciastek.
- Dodaj mleko kokosowe do przefiltrowanej wódki, wymieszaj dokładnie.
- Przelej do butelki i trzymaj w lodówce. Gotowe do picia od razu, ale smak jeszcze się rozwinie po 1-2 dniach.


Innowacyjnie. Uśmiechnęłam się 😀
Pozdrawiam serdecznie
Kasia