Czym jest saturator do wody?

Saturator do wody jest urządzeniem znanym już od wielu lat. Sprzęty te były szczególnie popularne w czasach PRL-u. Obecnie dostępne są w unowocześnionych wersjach i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dlatego można je spotkać także w nowoczesnych kuchniach. Saturator do wody umożliwia nasycenie dwutlenkiem węgla nie tylko wody, ale również innych napojów, tworząc orzeźwiający, gazowany trunek. Co warto wiedzieć na temat tych urządzeń? Czym jest saturator do wody? Podpowiadamy.

Co to jest saturator do wody?

Saturator do wody to sprzęt, który służy do nasycania cieczy dwutlenkiem węgla, a więc gazem. Jego zasada działania jest niezwykle prosta. Urządzenie to zazwyczaj nie wymaga zasilania. Wystarczy tylko posiadać saturator, dedykowaną butelkę na wodę i nabój CO2. Żeby wykorzystać saturator do wody do nasycenia cieczy dwutlenkiem węgla, wystarczy tylko nacisnąć przycisk. Wówczas urządzenie dzięki nabojom wypełnionym gazem spożywczym CO2 nasyca wodę lub inny płyn tą substancją w ciągu zaledwie kilku chwil. Dwutlenek węgla dostaje się do butelki z wodą pod wysokim ciśnieniem. Poziom nasycenia wody CO2 uzależniony jest od tego, jak długo będziemy naciskali przycisk spowalniający gaz.

Czy warto mieć saturator do wody w domu?

Obecnie saturatory do wody stają się popularne zwłaszcza wśród miłośników gazowanych napojów, którym zależy na pewnych oszczędnościach, a także trosce o środowisko. Posiadając taki sprzęt w swojej kuchni, możemy zaoszczędzić nie tylko sporo pieniędzy, ale także czasu i energii, ponieważ nie musimy kupować wody butelkowanej. Do przygotowania wody gazowanej lub innego napoju nasyconego dwutlenkiem węgla w swojej kuchni za pomocą saturatora będziemy potrzebować tylko wody oraz naboju. Jeżeli posiadamy wodę filtrowaną, może ona pochodzić również z kranu czy dzbanka.

Jeden nabój do saturatora jest niezwykle wydajny, ponieważ zazwyczaj wystarcza na przygotowanie nawet 80 litrów wody gazowanej, w zależności od stopnia nasycenia dwutlenkiem węgla płynu. Zamiast więc dźwigać ciężkie zgrzewki i wychodzić do sklepu po ulubiony napój, można za pomocą saturatora do wody przygotować go samodzielnie w domu, oszczędzając czas i energię. Wiele osób decyduje się na zakup saturatora również ze względu na chęć ograniczenia zużycia plastikowych butelek.

Współczesne saturatory do wody zdecydowanie różnią się od tych wykorzystywanych w czasach PRL-u. Są obecnie niezwykle łatwe w obsłudze, kompaktowe i estetyczne. Dzięki temu pięknie prezentują się nie tylko na blacie kuchennym, ale również w biurze, a nawet na stole konferencyjnym. Oferta takich urządzeń jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu z łatwością znajdziemy model który, spełni nasze oczekiwania.

[Ocena: 0]

Redaktor zewnętrzny

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Masz pytanie? Spodobał Ci się przepis? Skomentuj!x